Årsmelding Krokhol GK 2009

 

Bidrag fra turneringskomiteen

---------------------------------------------

 

I 2008 framsto Krokhol som en nærmest perfekt bane fra tidlig i mai. Slik har det ikke vært i år. Det var imidlertid ingen tegn til vårslapphet blant deltakerne på flaggturneringen under Vårsleppen. De første flaggene dukket først opp på hull 15. Til start stilte 43 herrer og 15 damer. Tre av gutta begynte på ny runde. Joakim Sarvik kom helt til hull 2.

 

Ambisjonen var å øke turneringsdeltakelsen ytterligere etter ”rekordåret” sesongen før. Slik gikk det ikke. Med 111 forskjellige deltakere på mandagsturneringen er det  likevel ingen grunn til å være misfornøyd.

 

På tross av iherdig innsats fra banemannskapet tok det lang tid før fairwayene ble brukbare. For de som slet med putteren var det mulig å skylde på greenene nesten hele sesongen.

 

I løpet av sesongen arrangeres svært mange turneringer for klubbens medlemmer. Kanskje for mange? Likevel var det åpenbart at det måtte skapes plass til en minneturnering for Bjørn Skofteby. Den ble avholdt i slutten av juni. Strålende sol skapte en flott ramme for arrangementet.

 

Sommerfesten med den tradisjonelle lagturneringen ble gjennomført i fint vær lørdag 22. august. Det var 52 deltakere, noe som tilsier at det bør legges større innsats i forhåndsinformasjonen. Et slikt arrangement bør samle langt flere.

 

I klubbmesterskapet var vi tilbake til at alle klasser kun gikk en runde på lørdagen. Dermed deltok flere av klubbens beste spillere i herre-klassen hvor konkurransen ble svært spennende. Per Frode Haugens finalerunde på 72 slag, og tangering av banerekorden, kunne ingen stå seg mot. I dameklassen var Stine Torgersen overlegen. Så spilte hun da også svært bra, med ny banerekord for damer (75 slag) lørdag og hadde beste resultat uansett klasse med +17 totalt. Etter turneringen har flere tatt til orde for å endre turneringsopplegget slik at nåværende klasse C og D erstattes av aldersbestemte klasser.


Resultater:

 

Klubbmester i slagspill for herrer: Per Frode Haugenmed Kristoffer Olstad og Morten Trehjørningen på hhv 2. og 3. plass

Klubbmester i slagspill for damer: Stine Torgersenmed Kristiane Rivedal og Marit Henriksen på hhv 2. og 3. plass.

 

Klubbmesterskapet i Match Play med ¾ handicap fristet 32 deltakere. Her måtte de to beste vinne 4 matcher for å kvalifisere seg til finalen. Man må dermed spille godt gjennom hele sesongen noe vi alle vet er en stor utfordring. Klubbmester ble Lars Sandberg (bildet), som slo Stine Torgersen i finalen som ble spilt i øs pøs regnvær hele runden.

 

Sammen med klubbmesterskapene er konkurransen om å vinne mandagsturneringene sammenlagt av de gjeveste trofeer. Vinnerne i 2009 er: Trond Syversen (kl A), Tony Farinha (kl B) og Sturla Sandlie (kl C).

 

Over 80 medlemmer var kvalifisert til invitasjonsturneringen Krokhol Masters. Dessverre var det kun 37 som hadde anledning til å delta. Vinnerne ble: Stine Torgersen (kl A), Egil Sørset (kl B) og Rune Sørlie (kl C).

 

I år var det to parturneringer hvor klubbturneringen var kvalifisering for videre deltakelse. I Nordea Pairs ble det heller ikke i år noen tetplassering på Krokhol-paret i den nasjonale finalen. I årets nykommer, DN-golfen, var to par fra klubben svært nær en finaleplass. Det var ergerlig all den stund finalen gikk i Skottland.

 

Den etter hvert så tradisjonelle NSG-turneringen hadde mange deltakere fra klubben, men skuffende få deltakere fra andre klubber. Litt underlig siden greenfee for gjestespillerne er satt svært lavt. Som vanlig hevdet Krokhol-deltakerne seg godt i turneringen.

 

Avslutningsturneringen, Elgjakta, samlet nær ca 40 deltakere. Fordi det var shotgun-start fikk vi en god avslutning på turneringssesongen.

 

Turneringskomiteen


Budsjettinnspill 2009 fra turneringskomiteen

 

Oppsummering av regnskapet 2008                        Utgifter                       Akkumulert

Mandagsturneringen, premiesjekker: 

           12.030

- 12.030

Mandagsturneringen, birdiesjekker:   

6.500

- 18.530

 

 

 

Premier fra proshop

7.230 (?)